Elektrostymulacja Metodą Zenni: Innowacyjna Fizjoterapia dla Twojego Zdrowia
Szukasz skutecznej i bezpiecznej metody wspierającej Twoje zdrowie? Odkryj elektrostymulację Metodą Zenni – jedną z czołowych terapii w medycynie fizykalnej.
Historia i Podstawy Metody Zenni
Początki elektrolecznictwa sięgają XVIII wieku. Rozkwit zawdzięczamy francuskiemu lekarzowi P. Bernard, który 60 lat temu zastosował prądy impulsowe, tzw. prądy diadynamiczne.
Doktor Viktor Żenni, analizując badania neurofizjologiczne, opracował nowatorską metodę elektrostymulacji. Łączy wykorzystanie prądów diadynamicznych z prądem galwanicznym do stymulacji narządów wewnętrznych: tarczycy, wątroby, trzustki, nerek, gonad oraz centralnego układu nerwowego, mózgu, naczyń krwionośnych kończyn dolnych i górnych i innych.
Na Czym Polega Skuteczność Metody Zenni?
Metoda Zenni polega na zastosowaniu precyzyjnie dobranych kombinacji prądów i ich natężenia, co okazuje się bardzo skuteczne w likwidowaniu różnego typu zaburzeń, przyczyn wielu chorób i ich objawów.
Jak Wygląda Sesja Elektrostymulacji Metodą Zenni?
Jedna sesja z pacjentem trwa 60 minut. Terapeuta zakłada elektrody na chorobotwórczo zmienione narządy, takie jak nerki, wątroba, trzustka, tarczyca, kolano, kręgosłup, stawy, oczy, narządy rodne kobiet, prostata, mózg, stymulując układ nerwowy poprzez emitowanie elektrycznych impulsów, stosując tzw. prądy Bernarda.
Kim Jest Twórca Metody Zenni?
Dr Viktor Żenni, to Polak, który przez lata mieszkał w Australii. Obecnie praktykuje w kraju. Jest twórcą Metody Zenni, którą pod tą nazwą zarejestrował w Australijskim Urzędzie Patentowym w 1990 roku. Za swoje osiągnięcia otrzymał tytuł Doktora Nauk z Uniwersytetu Colombo-Sri-Lanka. Jest człowiekiem z pasją – pomaganiem ludziom w odzyskiwaniu zdrowia.
Elektrostymulacja Metodą Zenni – Dla Kogo?
Metoda Zenni skutecznie pomaga osobom z chorobami tarczycy (Hashimoto, Graves-Basedowa), dzieciom z porażeniem mózgowym, pacjentom z objawami depresji i nękanych bólem. Już pierwsze zabiegi przynoszą znaczną ulgę chorym.
Dlaczego Warto Wybrać Elektrostymulację Metodą Zenni w SOMAMED?
W SOMAMED oferujemy profesjonalne zabiegi elektrostymulacji Metodą Zenni, prowadzone przez doświadczonych terapeutów. Dążymy do tego, aby ta innowacyjna metoda stała się ogólnodostępna i pomogła jak największej liczbie osób w poprawie zdrowia fizycznego i psychicznego.
Chcesz Dowiedzieć Się Więcej?
Otrzymujemy mnóstwo pytań odnośnie metody, słyszymy krytykę jak również pochwały. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z metodą w praktyce!
Prądy Diadynamiczne – Podstawowe Informacje
Prądy diadynamiczne to wyprostowane prądy zmienne. Po raz pierwszy opisał je francuski dentysta Bernard. Prąd zmienny jest modulowany (prostowany) w taki sposób, aby przepływał tylko w jednym kierunku.
Składowe prądu diadynamicznego:
- DF (définit fixe): Daje szybko działanie znieczulające, podnosząc wartość pobudliwości i progu bólu.
- MF (monophasé fixe): Wykorzystywany jest do pobudzenia tkanek oraz w leczeniu zespołów bólowych po uprzednim zastosowaniu prądu DF.
- CP (courtés périodes): Wywołuje rytmiczne skurcze w miejscu zabiegu. Działa typowo przekrwiennie.
- LP (longués périodes): Powoduje długo utrzymujący się efekt przeciwbólowy. Ma działanie dynamogenne.
- RS (rytm sekowany): Służy do elektrostymulacji mięśni szkieletowych (porażonych mięśni z zachowaniem przewodnictwa nerwowego).
- MM (modulowany): Ma działanie tonizujące, służy do stymulacji mięśni w niedowładach wiotkich, w przypadkach zaników mięśniowych.
- G (prąd galwaniczny): Zmienia przepuszczalność błon granicznych w obrębie różnych tkanek, wzrasta poziom przemiany materii, zwiększają się procesy osmozy i dyfuzji w tkankach. Dzięki temu dochodzi do poprawy funkcji życiowych narządów organizmu.
Skontaktuj Się z Nami!