Skuteczne terapie dla zdrowia

ROYAL RAYMOND RIFE

Royal Raymond Rife: Historia Genialnego Wynalazcy i Pogromcy Wirusów

Royal Raymond Rife (ur. 16 maja 1888 w Elkhorn, Nebraska, zm. 5 sierpnia 1971) był amerykańskim wynalazcą, którego praca wywołała kontrowersje i do dziś budzi emocje. Czy genialny naukowiec stał się ofiarą własnego odkrycia?

Rife – Miłośnik Pasożytów

Życiową ideą Raymonda Rife było zobaczenie tego, czego gołym okiem dostrzec się nie da: bakterii i wirusów. Był przekonany, że dzięki temu będzie można wynaleźć sposób na wszystkie choroby. Od urodzenia przejawiał duże zdolności techniczne, matematyczne i muzyczne. W wieku dwudziestu dwóch lat rozpoczął studia medyczne w John Hopkins Medical School, lecz porzucił je dla parazytologii, którą zgłębiał na Uniwersytecie w Heidelbergu w Niemczech.

Swoją pracę zawodową rozpoczął jeszcze na Uniwersytecie, fotografując różne okazy pasożytów za pomocą standardowych mikroskopów. Władze uniwersyteckie były pod tak wielkim wrażeniem jego prac, że w 1914 roku przyznano mu tytuł doktora honoris causa z parazytologii. Zainteresowany uzyskaniem jak największych i najwyrazistszych powiększeń, Rife podejmuje staż w zakładach optycznych Carla Zeissa. Wkrótce wyjeżdża do Nowego Jorku, aby kontynuować studia medyczne i praktykę w nowojorskim oddziale firmy Zeiss’a. Po wybuchu I wojny światowej, zaciąga się do Marynarki Wojennej, gdzie, wykorzystując swoje doświadczenie, szpieguje wrogie laboratoria naukowe.

Wkrótce Raymond Rife zaczął jawić się jako jeden z najbardziej błyskotliwych wynalazców początku dwudziestego wieku. Był pionierem w budowie mikromanipulatorów, mikroskopów i mikrodetektorów. Zanim dobiegł czterdziestki, miał na swoim koncie czternaście nagród państwowych za wybitne osiągnięcia naukowe, a jego prace sponsorowali najsłynniejsi filantropii tamtych czasów.

Pokonać Prawa Fizyki: Budowa Mikroskopu Uniwersalnego

Po wojnie Rife powraca do idei zbudowania największego mikroskopu na świecie, co zajmie mu następnych dwanaście lat. Konstruując kolejne, coraz bardziej skomplikowane, układy optyczne dociera do granicy, jaką stanowiła wówczas dyfrakcja.

Rife pokonuje dyfrakcję stosując opatentowany przez siebie układ pryzmatów kwarcowych wyposażonych w dodatkowe źródło światła. W październiku 1929 roku buduje mikroskop optyczny o tak dużym powiększeniu, że jest w stanie, jako pierwszy człowiek na świecie, zobaczyć żywego wirusa. Rozpoczyna także epokowe badania umożliwiające zniszczenie bakterii tyfusu oraz wirusów polio, opryszczki i nowotworów. W cztery lata później Raymond Rife buduje jeszcze większy i doskonalszy mikroskop, nazywając go Mikroskopem Uniwersalnym.

Czasy Wielkiego Kryzysu, w których przyszło mu żyć i pracować, obeszły się z Rife’m niezwykle łaskawie, gdyż większość jego prac sfinansował znany filantrop Henry Timken. W geście wdzięczności przemysłowiec ufundował wynalazcy dożywotnie stypendium naukowe pozwalające na prowadzenie badań nad bakteriami, pasożytami i wirusami.

Oko w Oko z Rakiem: Odkrycie Wirusa BX

Wykorzystując swoje coraz doskonalsze mikroskopy, Rife zidentyfikował wirusa, który jego zdaniem powodował nowotwory i nazwał go wirusem BX (wg innych źródeł wirus otrzymał nazwę Cryptocides Primordiales). Naukowiec zastosował metodę oświetlania bakterii lub wirusów dwoma oddzielnymi promieniami światła o różnych długościach fal, sprawiając, że niewidzialne mikroby stały się widzialne.

W oparciu o swoje badania Rife stwierdził, że chorobę wywołują nie same bakterie czy wirusy, ale pewne składniki chemiczne tych mikroorganizmów, które zaburzają metabolizm komórkowy ludzkiego organizmu. Był również przekonany, że człowiek, w którego komórkach przemiany metaboliczne są stabilne jest w naturalny sposób odporny na choroby wywoływane przez bakterie.

Po tym sukcesie Raymond Rife przeprowadził pond 20 tysięcy prób przekształcenia zdrowych komórek w struktury nowotworowe za pomocą promieni świetlnych o różnej długości fali. Posługując się porcelanowymi filtrami wyodrębniał wirusa, a następnie zarażał nim zwierzęta laboratoryjne. Kolejną fazą pracy było odnalezienie specyficznej częstotliwości radiowej, która miała destrukcyjny wpływ na ogniska nowotworowe u zarażonych gryzoni. Badanie te przyczyniły się do odkrycia M.O.R.

Wszystko Jest Wibracją: Koncepcja M.O.R.

Każdy żywy organizm posiada własną unikalną częstotliwość, na jakiej wibruje. Rife w swoich badaniach poszukiwał odwrotności tej częstotliwości nazywając ją M.O.R. (mortal oscilliary rates) – wibracją śmierci. Dzięki zbudowanemu przez siebie generatorowi wysokich częstotliwości potrafił niszczyć patogeny, które poddane destrukcyjnej wibracji traciły spójność swojej budowy chemiczne i ulegały całkowitemu unicestwieniu.

W taki sam sposób generator Rife’a niszczył wirusy, bakterie lub komórki nowotworowe, które posiadały swoją własną częstotliwość odmienną od wibracji zdrowego człowieka. Dopracowując swoją metodę, wynalazca unicestwił komórki nowotworowe u ponad 400 zwierząt laboratoryjnych, ustalił także częstotliwości zabójcze dla wirusów opryszczki, zapalenia opon mózgowych, tężca, grypy i wielu innych niebezpiecznych chorób.

W zasięgu jego ręki znalazła się uniwersalna metoda leczenia nowotworów i innych chorób, ponieważ częstotliwości emitowane przez generator Rife’a były całkowicie bezpieczne dla zdrowych tkanek.

Pierwszy Pokaz i Maszyna Zdrowia

20 listopada 1931 roku Rife zaprezentował swój mikroskop przed kolegium lekarskim składających się z ponad 44 wykładowców i szanowanych autorytetów medycznych. Podczas pokazu zaprezentowano tkanki ludzkie z oznakami różnych chorób, które ulegały rozpadowi pod wpływem częstotliwości M.O.R.

W 1934 roku rozpoczęto badania z udziałem szesnastu nieuleczalnie chorych osób. Po dziewięćdziesięciu dniach eksperymentu komisja doniosła, że czternastu pacjentów uznano za całkowicie wyleczonych, natomiast dwaj pozostali po drobnych korektach częstotliwości również zaczęło wykazywać „pozytywną reakcję”. Eksperyment z generatorem Rife’a nazywanym Beam Ray Machine zakończył się całkowitym sukcesem.

Po tak udanych testach klinicznych i pozytywnej opinii lekarzy Rife czekał już tylko na pozytywną opinię FDA, która otworzyłaby mu drogę do międzynarodowej sławy. Tak się jednak nigdy nie stało.

Interes Się Rozwija i Historia Osobistej Zemsty

Zadowolony z pozytywnych wyników eksperymentu przeprowadzonego na ochotnikach Raymond Rife zdecydował się otworzyć własne laboratorium i klinikę onkologiczną.
W nowym laboratorium przeprowadzono serię doświadczeń, o których poinformował reportera Science, jeden z ówczesnych współpracowników Rife’a, dr James B. Couche.

W 1937 roku Rife wraz z kilkoma przyjaciółmi zakłada Ray Beam Corporation z zamiarem rozpoczęcia produkcji masowej swojego wynalazku. Nabywców swojego generatora wynalazca prosił o przestrzeganie dwóch podstawowych zasad: wykorzystywanie podczas naświetlań jedynie częstotliwości ustalone oryginalnie przez Rife’a oraz, że każda z maszyn będzie przechodziła okresową kontrolę sprawdzającą jej skuteczność.

Jednym z pierwszych nabywców urządzenia był doktor Richard Hamer z Kalifornii. Niestety, w 1939 roku opowieść o medycznym cudzie dotarła do Morrisa Fishbein’a, redaktora The Journal of American Medicine, który postanowił złożyć Rife’owi propozycję nie do odrzucenia. Kiedy propozycja Fishbein’a została odrzucona rozwścieczony lekarz postanowił wykorzystać wszystkie swoje wpływy w AMA – American Medical Association i rozpoczął osobistą krucjatę przeciwko Rife’owi oraz jego głównemu inżynierowi Philip’owi Hoylan’owi.

Teoria Spisku: Upadek Wynalazcy

W latach czterdziestych życie wynalazcy przypominało tani film szpiegowski, w którym pozytywny bohater prześladowany jest przez tajnych agentów, zastraszone środowisko lekarskie oraz całe niedoinformowane społeczeństwo. Technologia zaproponowana przez Rife’a zaniepokoiła lobby farmaceutyczne, które mogłoby stracić nawet miliard dolarów tygodniowo.

  • Pierwszym sygnałem, że producenci leków wzięli sprawy w swoje ręce był tajemniczy pożar laboratorium Burnett Lab w New Jersey, w którym weryfikowano badania Rife’a.
  • Bliski współpracownik wynalazcy dr Artur Isaac Kendall przyjął niespodziewany grant w wysokości ćwierć miliona dolarów, przeszedł na emeryturę i wyjechał na stałe do Meksyku.
  • Inny lekarz, dr George Dock odsunął się od Rife’a zaraz po otrzymaniu ogromnej dotacji oraz największego wyróżnienia przyznawanego przez AMA „Distinguished Service Medal”.
  • Doktorzy Cooperson i Clayton lekarze, którzy stosowali wobec swoich pacjentów generatory częstotliwości Rife’a w 1940 roku utracili swoje maszyny oraz prowadzone rejestry na skutek konfiskaty dokonanej przez urzędników państwowych, a sami wkrótce „zmarli” zażywając truciznę.
  • Doktor Milbank Johnson, umiera nagle w 1944 roku w przeddzień konferencji prasowej, podczas której miał ponownie ogłosić i potwierdzić pozytywne wyniki badań eksperymentu z 1934 roku. Po latach ustalono, że został przemyślnie otruty, a tekst jego wystąpienia skradziono.
  • Naukowiec, dr Nemes, zginał w pożarze swojego laboratorium, które powielało badania nad częstotliwościami M.O.R. Aparaty i cała dokumentacja uległa całkowitemu zniszczeniu.
  • Dr Raymond Seidel, który w 1945 roku opublikował pozytywną opinię na temat mikroskopu Rife’a zamieszczoną w corocznym Smithsonian Report padł ofiarą nieudanego zamach i nigdy już nie wypowiadał się publicznie na temat wynalazcy.
  • Profesor Edward C. Rosenow, wybitny bakteriolog, który od 1932 roku w swojej klinice w Mayo używał mikroskopu Rife’a i pozytywnie zweryfikował jego teorie został oskarżony przez innych lekarzy o bycie kłamcą i szarlatanem. Okryty niesławą utracił swoją pozycję i wycofał się z branży.

W wyniku tych wydarzeń prawie trzydziestu lekarzy, którzy byli obecni na prezentacji w Northwestern Medical School w 1931 roku zaprzeczyli, że kiedykolwiek w swoim życiu spotkali Rife’a.

Ostatni Akord: Prześladowania i Ucieczka

W 1950 roku do niewielkiego zespołu Rife’a dołączył John Crane, inżynier elektryk. Pracowali razem przez dziesięć lat doskonaląc generator częstotliwości. W 1960 roku AMA postanowiło ostatecznie rozprawić się z naukowcem. Na laboratorium Rife’a urządzono niespodziewany nalot i bez nakazu rewizji skonfiskowano sprzęt o wartości 50 tysięcy dolarów. Zabrano nie tylko całe wyposażenie wraz z rejestrami, raportami, danymi technicznymi, nagraniami, zdjęciami ze ścian, ale nawet prywatną korespondencję wynalazcy. Rife i Crane zostali aresztowani.

Po opuszczeniu aresztu siedemdziesięciodwuletni Royal Raymond Rife całkowicie załamał się i poniechał dalszej walki o swój wynalazek. W obawie przed kolejnym procesem uciekł do Meksyku, gdzie zaszył się jak pospolity przestępca.

Wiosną 1961 roku ruszył proces inżyniera Johna Crane’a, podczas którego nie pozwolono mu zaprezentować żadnych dowodów skuteczności opracowanej wraz Rife’m technologii. John Crane otrzymał wyrok dziesięciu lat więzienia, który później skrócono.

Tajemnicza Śmierć Wynalazcy i Książka Dobrego Imienia

Osiemdziesięciotrzyletni Raymond Rife wrócił do Stanów Zjednoczonych aby ponownie przedstawić swoją metodę i oczyścić imię z przydomku medycznego oszusta. Piątego sierpnia 1971 roku nieprzytomny wynalazca trafił do miejscowego Grossmont Hospital, gdzie wkrótce zmarł nie odzyskując świadomości. Lekarze stwierdzili atak serca wywołany dużą dawką alkoholu i środków nasennych.

Genialny konstruktor został zapomniany na kolejnych piętnaście lat, aż do chwili, kiedy w 1987 roku w księgarniach pojawiła się poświęcona mu książka „The Cancer Cure That Worked” (Lekarstwo na raka. To działa), której autor Barry Lynesstarał się udowodnić, że Rife opracował skuteczny sposób leczenia nowotworów lecz został zablokowany przez nieprzychylne mu środowisko medyczne i lobby farmaceutyczne.

Chociaż książka została napisana w sensacyjnym stylu, to jednak środowiska związane z medycyną alternatywną ponownie zainteresowały się pracami zmarłego wynalazcy.

Idea Nie Umiera Nigdy: Terapia Rife Dziś

Po mimo nieprzychylnej prasy i funkcjonowania na paramedycznym rynku wielu ewidentnych oszustów istnieją na całym świecie grupy zapaleńców, którzy są przekonani, że idea częstotliwości M.O.R. opracowana przez Raymonda Rife’a była słuszna, a jego oryginalne urządzenia nadzwyczaj skuteczne.

Rife doczekał się także filmu dokumentalnego, The Rise and Fall of a Scientific Genius (Kariera i upadek naukowego geniusza), który zrealizował w 2002 roku kanadyjski reżyser Shawn Montgomery.

W Stronę Wiary

W jednym ze swoich ostatnich wywiadów Royal Raymond Rife stwierdził, że zawsze był tylko zwyczajnym człowiekiem, który starał się jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Zrozumiał też, że wiara, jaką zawsze w sobie nosił, pomogła mu dokonać wielu odkryć naukowych, gdyż Bóg zawsze wspiera ludzi w realizowaniu ich pragnień. Za swoje największe osiągnięcia naukowe, wynalazca uważał zbudowanie uniwersalnego mikroskopu, dzięki któremu można było, po raz pierwszy w historii ludzkości, zobaczyć żywe wirusy.

Zastrzeżenie prawne: Tekst zamieszczony w odcinkach w miesięczniku „Czwarty Wymiar” w nr 3 – 4- 5/2014.

Terapia Rife w SOMAMED

W SOMAMED podchodzimy do terapii Rife z ostrożnością i szacunkiem dla jej historii. Wykorzystujemy nowoczesne urządzenia, takie jak RPZ-14, aby wspomagać organizm w walce z infekcjami i chorobami przewlekłymi. Pamiętaj, że terapia Rife jest metodą wspomagającą i nie zastępuje konwencjonalnego leczenia medycznego.

Zacznij swoją terapię

Skontaktuj się z nami i umów wizytę już dziś!

Oferujemy skuteczne terapie, które mogą zmienić Twoje życie. Nie czekaj, działaj teraz!

Scroll to Top